1. Under Armour
    As low as 176,00 zł 143,09 zł
  2. Under Armour
    As low as 176,00 zł 143,09 zł

Koszulki termoaktywne męskie - podstawowe informacje

Odpowiednio dobrane elementy garderoby są jednym z głównych czynników wpływających na komfort podczas treningów. W okresie jesienno-zimowym, wykonywanie ćwiczeń na zewnątrz wiąże się z koniecznością wyposażenia się w ubrania gwarantujące ciepło. W tym wypadku jednym z niezwykle przydatnych dodatków będą koszulki termoaktywne. Ich zadaniem jest nie tylko ochrona przed chłodem, ale również odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. W zależności od wykorzystanego materiału oraz gramatury, można wyróżnić odzież przeznaczoną do ćwiczeń w okresie wiosennym i jesiennym, zimowym, a także podczas bardzo dużych mrozów. Pierwsza grupa jest zdecydowanie najliczniejsza, a zadaniem tego typu ubrań jest głównie utrzymywanie stałej temperatury ciała oraz zapewnienie dobrej wentylacji.

Czym wyróżniają się męskie koszulki termoaktywne?

Z uwagi na szereg ważnych funkcji jakie spełnia odzież termoaktywna, musi charakteryzować się określonymi właściwościami. Czym wyróżniają się koszulki dostępne w sklepie Desportivo?

  • Dostępne modele zostały wykonane z lekkiego i oddychającego materiału.
  • Wykorzystanie specjalnej technologii podczas produkcji sprawia, że pot jest odprowadzany na zewnątrz, co gwarantuje duży komfort w czasie aktywności fizycznej.
  • Poszczególne modele zostały dodatkowo wyposażone w siatkę, która ułatwia wentylację.
  • Materiał jest bardzo rozciągliwy, a jednocześnie doskonale dopasowuje się do sylwetki użytkownika.
  • Dzięki odpowiedniemu ułożeniu szwów, nie powodują one obtarć nawet podczas intensywnej aktywności.

Koszulki termoaktywne - zastosowanie

Odzież tego typu sprawdza się w wielu sytuacjach. Koszulki termoaktywne na siłownię to doskonały wybór podczas wykonywania treningów w okresie zimowym. Przydają się również typowym “zmarzluchom”. Bardzo chętnie korzystają z nich biegacze, z uwagi na właściwości oddychające i większy komfort użytkowania w porównaniu do odzieży bawełnianej, która bardzo szybko wchłania pot. Koszulki termoaktywne są wybierane także przez rowerzystów. Ci z kolei doceniają przyleganie materiału do ciała, co zapobiega falowaniu ubrania na wietrze. Dodatkowo koszulki tego typu świetnie sprawdzają się jako jedna z warstw podczas uprawiania zimowych sportów, takich jak jazda na nartach, snowboardzie czy na łyżwach.

Koszulki dostępne w ofercie Desportivo

Asortyment naszego sklepu obejmuje m.in. markowe koszulki termoaktywne Nike oraz adidas. Oferujemy bardzo szeroki wybór rozmiarów i wariantów kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie konkretnego egzemplarza do reszty stroju. Dostępne modele to doskonały wybór dla osób, które poszukują wysokiej jakości, funkcjonalności i atrakcyjnego wyglądu. W Desportivo sprzedajemy wyłącznie oryginalne produkty, co gwarantuje pełne zadowolenie z zakupów. Dostępne modele koszulek zostały opatrzone niewielkim i subtelnym logiem producenta. Stanowią one doskonały wybór m.in. na trening, siłownię oraz zajęcia fitness.

O czym należy pamiętać nosząc koszulki termoaktywne?

Aby odzież termoaktywna spełniała swoją główną rolę, jaką jest odprowadzanie potu oraz utrzymywanie stałej temperatury, musi być dobrze dopasowana do ciała. Wybierając zaniżony rozmiar narażamy się na dyskomfort i ucisk, z kolei zbyt luźny model nie będzie odprowadzać wilgoci. W przypadku ubioru warstwowego, na koszulkę termoaktywną należy założyć polar lub bluzę, które również zostały wyposażone w technologię odprowadzania potu na zewnątrz. Modele bawełniane nie są polecane jako warstwa wierzchnia, z uwagi na swoje właściwości higroskopijne.